Wiele osób odrzuca jedzenie mięs pochodzących od świń z powodów religijnych lub zdrowotnych. Kiedy ludzie zaczynają stosować dietę bardziej wegetariańską, czerwone mięso jest zwykle pierwszą rzeczą, którą eliminują ze swojej diety.
Rezygnacja z mięsa – dieta bez wieprzowiny
Kiedy tak się dzieje, różne wskaźniki zdrowia na ogół zaczynają się poprawiać, takie jak poziom cholesterolu i odczyty ciśnienia krwi. Zdrowie jest jednym z najważniejszych powodów, dla których warto jeść wegetariańskie, ale nieludzkie traktowanie zwierząt masowo produkowanych do spożycia przez ludzi to kolejny powód, dla którego wiele osób odrzuca dietę mięsożerną.
Jak hoduje się wieprzowinę?
Hodowla trzody chlewnej przebiega zgodnie z tymi samymi procesami, które stosuje się w przypadku hodowli kurcząt i innych hodowli zwierząt. Świnie trzymane są w małych klatkach o ograniczonym ruchu. Są przekarmione, więc można je szybciej ubić. Ich warunki życia mogą być brudne i karmi się je hormonami wzrostu, które stymulują przyrost masy ciała, oraz antybiotykami, które mają zapobiegać chorobom, które są wynikiem ich warunków życia.
Są zmuszone do życia w nienaturalnych warunkach i wykazują oznaki chronicznego stresu, tak jak inne zwierzęta produkowane na pokarm dla ludzi. Obgryzają pręty swoich klatek lub nadmiernie martwią się butelkami z wodą. Ich ograniczony zakres ruchu uniemożliwia zachowanie korzeni, które jest naturalne dla świni.
Świnie płacą za nas bardzo wysoką cenę. A za jedzenie wieprzowiny i innego czerwonego mięsa płacimy wysoką cenę. W zasadzie nie jesteśmy stworzeni do jedzenia mięsa. Nasze zęby nie są przystosowane do rozrywania i rozrywania mięsa. Wyewoluowaliśmy z roślinożerców i wciąż jest to dla nas lepszy sposób odżywiania.
Dieta bez wieprzowiny – podsumowanie
Eliminując z naszej diety czerwone mięso i inne wędliny oraz produkty pochodzenia zwierzęcego, stajemy się zdrowsi – bardziej szczupli i sprawni, mniej zmęczeni i ospali. Wiedza o tym, że nie przyczyniamy się do cierpienia niewinnych zwierząt, wiąże się z dodatkową psychologiczną korzyścią.
Więcej porad i artykułów z pomysłami na zdrowie diety bezmięsne znajdziesz w serwisie www.healthy.pl.